logo

ŞİRKETİMİZ

Servolt Elektrik 23 yıldır kalite ve hizmet anlayışından taviz vermeden mevcut geniş ürün portföyü ve hizmet ağı ile talep edilen teknik desteği veya ürünleri sağlayarak müşterilerinin yanında olmaya devam etmektedir.
NEWSLETTER
Istanbul / TURKEY

+90 532 061 95 60

export@servolt.com

Quality Guaranteed

Safety, Quality & Quantity. In That Order.

Innovative Design

our design innovations have set new performance levels

Easy Of Availability

our mission is is to provide all customers demanded

Strength & Versatility

our company always adds new products to its portfolio

qodef-fullwidth-slider

Mono-phase Regulator

1KVA-50KVA

SERVOLT regulators, are voltage regulators which prevents changing or increasing of electric voltage in places where single-phase electric current exists (houses, offices, small businesses) and for devices those require precise single-phase voltage, and they stabilize that voltage, and along with this stabilization they protect the devices those receive 220 V voltage.

qodef-fullwidth-slider

Three-phase Regulator

6KVA-2000KVA

Three-phase generation of 6KVA-2000KVA can be performed. Three-phase voltage regulator is used in order to maintain voltage regulation at places where industrial voltage is used and 380 V is required. Three-phase voltage regulator, is used in places where city network voltage is high (440 V) or low (275 V), and enables the voltage to be stabilized (380 V).

qodef-fullwidth-slider

Static Regulator

R:1KVA-2000KVA

Servolt Single-phase Static Regulators are used in places where single-phase electric is used. It is used in places where voltage is high or low in order to stabilize the voltage or in order to protect the electric devices. Servolt Single-phase Static Regulators regulates the instant voltage drops with its rapid regulation speed (Sec 500 V) by being controlled with transformer, thyristor, and thyristor driver card.

qodef-fullwidth-slider

Transformer

50VA-300VA

Transformer generation of 50VA-300VA can be performed.Generates desired amount of power and voltage.

GERİLİM REGÜLATÖRLERİ ve STABİLİZATÖRLER

KESİNTİSİZ GÜÇ KAYNAKLARI

GERİLİM KONTROL ÇÖZÜMLERİ

DİĞER ÜRÜNLER

HAKKIMIZDA

Servolt Elektrik,1993 yılında servo kontrollü regülatör ve transformatör imalatıyla başladığı ticari hayatını her güçte (1 kVA dan 800 kVA ya) ve her özellikte regülatör (Servo kontrollü Regülatör & Statik Regülatör ve Mikro işlemcili Regülatör) imal edebilecek ekip ve donanım ile hızlı bir servis ağına ulaştırmıştır. İmalatını yapmış olduğu regülatör ve transformatör ile birlikte UPS, Kepenk UPS i, Tam Bakımsız Akü, Kombi UPS, Kombi Regülatörü ve Portatif Jeneratörü de ürün gamına eklemiştir.

Üretimini ve satışını yapmış olduğu ürünleri işletmelere Servolt elektrik güvencesi, sürekliliği ve üstün hizmet anlayışı ile günümüze kadar en iyi şekilde sunmaktadır. Müşteri memnuniyetini ön planda tutan Servolt Elektrik, işletmelere uygun çözümler uygulamakta ve bu uygulamaları ilgisi, alakası ve kalitesiyle birleştirerek memnuniyeti sağlamaktadır. Servolt Elektrik, kalıcı, yaygın, geniş müşteri portföyü ve yeni müşteri edinme politikasını en son teknoloji ve geçmişten almış olduğu tecrübeyle birleştirerek genişlemektedir. 23 yıldır kalite ve hizmet anlayışından asla geri düşmeyen Servolt Elektrik, bu günkü geniş ürün ve servis ağıyla gelebilecek talepleri teknik destek veya ürün teminini sağlayarak müşterilerinin yanında olmaya devam etmektedir.

MÜŞTERİLERİMİZ

CONTACT US
Firma Ünvanı
İsim Soyisim

Telefon Numarası

E-Posta

Mesajınız